Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

            19 grudnia wychowankowie internatu pod opieką p. Ewy Świech udali się z życzeniami świątecznymi i z kolędowaniem do Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku. To czas, do którego przygotowujemy się w szczególny sposób. Tradycją stało się już, że w tym czasie odwiedzają nas Panie Magda i Ryszarda ze Stowarzyszenia Integracji Razem z Lgoty Wielkiej.

Oczekiwanie na święta to czas przygotowań pięknych ozdób choinkowych i świątecznych dekoracji. Dnia 17.12.2019r. w SOSW odbyły się Integracyjne Warsztaty Plastyczne związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność kolejny już raz uczestniczyć w  Dniach Integracji pod hasłem „Jesteśmy tylko ludźmi, nie aniołami”, zorganizowanym prze PSP nr 3.W spotkaniu uczestniczyli także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku, Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Śpiewając kolędy zapominamy o całym świecie, o smutkach i problemach dnia codziennego. W takich chwilach czujemy się rodziną, silna! Dodawszy do tego stwierdzenie, że muzyka łagodzi obyczaje… to wspólnie śpiewając stajemy się ANIOŁAMI. Niewątpliwie 12 grudnia sala widowiskowa MDK przepełniona była samymi aniołami, którzy wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki podczas IX Koncertu Grudniowego.

Śpiewanie kolęd jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych z Świętami Bożego Narodzenia. W naszej szkole wspólne kolędowanie jest już tradycją i we wtorek, 10.12.2019r. odbył się pełen ciepła i magii „ VII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK”.