I minął pierwszy  rok działalności naszego Klubu Gier Planszowych  działającego przy SOSW w Radomsku. Zajęcia Klubu odbywały się regularnie - raz na dwa tygodnie w wymiarze 1 godziny  zegarowej (czasem dłużej:)). W sumie w zajęciach uczestniczyło średnio ponad 20 uczniów. Spotkania trwały od listopada i przychodzili na nie wszyscy , którzy zdecydowali się oderwać  od telewizora, komputera czy smartfona i poświęcić odrobinę czasu na grę z żywym przeciwnikiem.

Klubem opiekował sie p. Ryszard Jaros , a pomagała mu w trakcie zajęć p. Katarzyna Wiecha-Potyra .

Klub Gier Planszowych  to:

100% świetnej zabawy
100% rywalizacji
100% przyjemności

Wszystkich miłośników  gier planszowych zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku szkolnym!

                      Będziemy grać i grać i… grać :-)

Pożegnanie absolwentów SSPP - rocznik 2019

Dzisiaj, w czwartek 13 czerwca uroczyście pożegnaliśmy się z naszymi tegorocznymi absolwentami. Nadeszła pora, aby zmierzyli się oni z dorosłością. Zapamiętamy ich na długo, gdyż wśród nich są osoby z wieloma pasjami i zainteresowaniami. Trzymamy kciuki za ich dalsze losy, pracę i samodzielne życiowe wybory. Jedno jest pewne będzie nam ich brakowało. Pewnym pocieszeniem jest to, że ciągle mogą uczestniczyć w życiu naszej placówki odwiedzając naszą szkołę, uczestnicząc w imprezach szkolnych czy zbiórkach harcerskich.

Motocyklowy Dzień Dziecka i uroczyste pożegnanie Adama i Kuby

W środę, 5 czerwca 2019 roku, wychowawcy internatu przygotowali dla wszystkich wychowanków niespodziankę z okazji minionego Dnia Dziecka. Dzięki zaangażowaniu p. Doroty Młynarczyk i jej męża dzieci mogły obejrzeć motocykle, które zaprezentowali przybyli goście. Głównym punktem programu była przejażdżka quadem po boisku szkolnym. Radości dzieci nie było końca!

Witaj przygodo!

W środę, 29 maja 2019 roku, wychowankowie internatu wraz z rodzicami i uczniowie z klasy pani Marlenki Grzybek wyruszyli na wycieczkę do Kielc i Chęcin. Choć całą drogę padał deszcz i zapowiadał się ponury dzień, radości i zabawie nie było końca.

"PLANSZÓWKI SĄ LEPSZE OD SMARTFONA!"

W dniu 23 maja w stołówce szkolnej odbyło sie spotkanie uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy z okazji zakończenia projektu "Planszówki są lepsze od smartfona!”, mającego na celu rozwijanie kompetencji społecznych uczniów takich jak: umiejętność współpracy, współdziałania, odreagowanie stresu, umiejętność radzenia sobie z sukcesem i porażką, umiejętność zastanawiania się nad swoimi działaniami itp.