ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Zgodnie z zapowiedzią

Ciąg dalszy nastąpi…………..

Nasza szkolna drużyna pod nazwą „Silni i zdrowi” podejmuje kolejne działania z projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. W ramach realizowanego projektu, którego głównym założeniem  jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez edukacyjne działania profilaktyczne, kształtujemy u dzieci właściwe nawyki żywieniowe  polegające  na spożywaniu warzyw i owoców. Niezbędnym elementem , jest także codzienna aktywność fizyczna.  To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Zatem utrwalamy wiadomości powiązane z zajęciami lekcyjnymi. Pogłębiamy zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Rozwijamy kreatywność poprzez różnorodne formy działań.

 Uczniowie pod okiem nauczycieli rozpoznawali owoce i warzywa zmysłami: wzroku, dotyku, smaku. Zapoznali  się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w codziennej diecie.

Wyklejali owoce wydzieranką z kolorowego papieru.

Wykonywali sałatki owocowe a następnie degustowali wytwory swojej pracy. Zajęcia okazały się ciekawym i smacznym doświadczeniem dla uczniów.

 Dopasowywali wybrane owoce do ich drzew , wycinali oraz wklejali do zeszytu.

Nauczyciele współpracujący i prowadzący zajęcia:

Pani Renata Czorny

Pani Ewa Łyp

Pani Anna Zasępa Laskowska

Pani Małgorzata Piwowarczyk

Pani Monika Leśniczuk

Pani Anna Stępień

Pani Anna Podsadna