Projekt „Moja młodość bez uzależnień”
Jak co roku w listopadzie i grudniu w naszej placówce zostały zorganizowane zajęcia dotyczące różnorodnych uzależnień. Uczniowie obejrzeli w świetlicy szkolnej oraz w internacie filmy edukacyjne dotyczące uzależnień od nikotyny, alkoholu, dopalaczy, internetu i telefonów komórkowych.
Były prowadzone pogadanki dotyczące uzależnień. Młodzież wzięła także udział w profilaktycznym konkursie pod hasłem „Moja młodość bez uzależnień” W dniu 15.01.2019 r. odbył się apel i inscenizacja teatralna będąca podsumowaniem działań z zakresu profilaktyki. Uczniowie w ciekawy sposób w przebraniach bajkowych postaci odegrali scenki profilaktyczne ukazując problem alkoholizmu, uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Przedstawili również wiersze o tematyce profilaktycznej. Podsumowany został konkurs plastyczny a zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody. Zakończeniem apelu i spektaklu, była prezentacja przygotowana przez zaproszonego gościa Pana Adriana Stojeckiego, terapeutę z punktu konsultacyjnego z MKRPA w Radomsku, który w przystępny sposób przestrzegł młodzież przed zagrożeniami związanymi z uzależnieniami.
Projekt przygotowali i zrealizowali: Pani K. Kunikowska- Adamowicz, R. Czorny, A. Wlaźlak, B. Wojtasińska, U. Wściubiak, E. Janowska i P. Gieroń.