W piątek, 27 września 2019r , w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku odbyło się podsumowanie akcji PCK "Gorączka Złota" i "Młoda Krew Ratuje Życie". Spotkanie  podsumowujące przedsięwzięcia poprowadziła Małgorzata Lewandowska, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku. W 2019 roku w akcji wzięło udział 14 placówek oświatowych, w tym i nasza. Członkowie naszego Szkolnego Koła PCK zostali wyróżnieni na tle placówek powiatowych. Udało nam się ,,nazbierać złota”   na sumę 285 złotych. Na uwagę zasługuje fakt, iż na sukces zbieraczy pracowali również harcerze z naszej drużyny ,,Tacy sami”. W akcję Gorączka Złota członkowie Szkolnego Koła PCK angażują się corocznie wspierając tym samym zadania statutowe PCK i szerząc ideę wolontariatu .               

 W trakcie spotkania podsumowano również akcję "Wyprawka dla Żaka". Łącznie udało się zakupić 71 wyprawek. Fundusze na przybory szkolne  pochodziły z części pieniędzy pozyskanych w ramach akcji "Gorączka złota", z przeprowadzonej 12 września kwesty oraz dzięki harcerzom z drużyny Nieprzetartego Szlaku "Tacy Sami", którzy od 4 czerwca do 10 września zbierali artykuły szkolne.

W tym roku Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100 lecie działalności .W związku z tym czujemy się zaszczyceni będąc cząstką tej  ogólnopolskiej organizacji. Nasi uczniowie sami potrzebują pomocy i wsparcia ale potrafią też wesprzeć i nieść pomoc innym, dzielić się tym czego sami mają niewiele.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wstępowania w szeregi Polskiego Czerwonego Krzyża . Szkolne Koło PCK prowadzą Renata Piskorz i Renata Bajerowicz.