ZESPÓŁ „SILNI I ZDROWI” ZAWSZE GOTOWI…………

Kolejnym etapem projektu edukacyjnego „Zdrowo jem….więcej wiem” było przygotowanie  i konsumpcja szaszłyków owocowych przez uczniów w świetlicy szkolnej.

Zajęcia poprzedziła rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i owoców,  ich dobroczynnego wpływu  na zdrowie, oraz zasad higieny przygotowania posiłków owocowo - warzywnych

W myśl hasła : zdrowie to super przygoda, zespół uczniów w czapkach kucharskich i fartuchach kuchennych  przygotował kolorowe owocowe szaszłyki. Największą radość sprawiło dzieciom krojenie owoców i nakładanie ich na drewniane patyczki .

Bardzo istotne  było również  pokazanie  dzieciom jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ruch i ćwiczenia na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka. Regularne uprawianie sportu kształtuje gibkość i skoczność, i ogólną wytrzymałość, a także przyczynia się do utrzymania właściwej pozycji ciała. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się jak działa ich własne ciało oraz ćwiczą umiejętności pracy w grupie. Po zakończonej pracy dzieci  z nauczycielami bawiły się   w rytm piosenki „Owocowa gimnastyka” wykonując różnorodne ćwiczenia gimnastyczne .

Następnie nastąpiła konsumpcja przygotowanych samodzielnie szaszłyków.

Nauczyciele prowadzący:

Koordynator projektu: Renata Czorny

Nauczyciel współpracujący : Teresa Knaś