BEZPIECZNY INTERNET

11.02.2020 r. odbył się w naszym Ośrodku finał Ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” . Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Bal Karnawałowy w Internacie        

6 lutego 2020 roku wychowawcy internatu zorganizowali bal karnawałowy, na który zaprosili także rodziny wychowanków oraz pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

Dzięki uprzejmości wychowawczyni Sylwii Kucharskiej, wszyscy wychowankowie otrzymali przebrania, i tak na sali nie zabrakło postaci z bajek i czarnych charakterów. Atmosfera od pierwszych chwil była gorąca. Tańce, do karnawałowych hitów, przeplatane były zabawami i wyborami Królowej i Króla Balu. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce i poczęstować się ciastem domowej roboty, o które zatroszczyli się organizatorzy. Jakże cenne to chwile, gdy rodzice mogą spotkać się ze sobą i porozmawiać, a granice wiekowe się zacierają.

Wszyscy bawili się wspaniale. Mamy nadzieję powtórzyć tę wspaniałą karnawałową imprezę za rok.

Kolejny etap Projektu Edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem”

TURNIEJ WIEDZY: DOBRE I ZŁE SKŁADNIKI POŻYWIENIA

Zadaniem konkursowym było przeprowadzenie turnieju, który wyłoni ekspertów do spraw dobrych i złych składników pożywienia.  W naszym turnieju wszyscy uczestnicy są ekspertami. Zajęcia odbyły się w grupie świetlicowej poprzedzone pogadanką i rozmową na temat  dobrych i złych składników pożywienia. Wszyscy uczestnicy wypełniali odpowiednio przygotowany i zmodyfikowany  test . Nauczyciel przygotował każdemu uczniowi szablony odpowiedzi w postaci liter: A,B,C co uatrakcyjniło przeprowadzone zajęcia. Szablony odpowiedzi były przyklejone do drewnianych patyczków. Po przeczytaniu przez nauczyciela pytań i odpowiedzi – uczeń podnosił w górę patyczek z właściwą odpowiedzią:  A , B, lub C.  Jeśli odpowiedzi były błędne, odwoływano się do zdobytej wcześniej wiedzy i nakierowywano na poprawną odpowiedź.  Tylko jeden uczeń samodzielnie wypełnił test i zaprezentował grupie prawidłowe odpowiedzi. W naszym turnieju wiedzowym nie ma wygranych ani przegranych. Każdy uczeń dostał własnoręcznie wykonany  przez nauczyciela order oraz dyplom ukończenia turnieju.

Prowadzący: Renata Czorny

Nauczyciel świetlicy

Nadszedł czas na kolejne działania naszego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem więcej wiem”. Zadania obejmują uczniów w świetlicy szkolnej. Zajęcia prowadzono według scenariusza „Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu” zmodyfikowane do możliwości dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

Nauczyciel własnoręcznie przygotował modele omawianych produktów spożywczych, modele składników pożywienia .

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

            19 grudnia wychowankowie internatu pod opieką p. Ewy Świech udali się z życzeniami świątecznymi i z kolędowaniem do Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku. To czas, do którego przygotowujemy się w szczególny sposób. Tradycją stało się już, że w tym czasie odwiedzają nas Panie Magda i Ryszarda ze Stowarzyszenia Integracji Razem z Lgoty Wielkiej.