Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Polskę Tworzymy My

Projekt realizowany w roku szkolnym 2018/2019. Współfinansowany przez Fundację Santander program „Bank Ambitnej Młodzieży”. 

Celem projektu było ukazanie Święta Niepodległości nie tylko  w kontekście historycznym, ale również z perspektywy życia codziennego  i pracy każdego z nas na rzecz ojczyzny. Stworzenie ścieżki dydaktycznej - punktu edukacji historyczno – ekologicznej umożliwiającej  przeprowadzania zielonych zajęć edukacyjnych. Projekt  zakładał renowację i rozbudowę ogródka szkolnego.

Realizacja projektu obejmowała m.in.:

  1. wyrównanie terenu (oczyszczenie z kamieni, gałęzi, śmieci itp.).
  2. Obsadzenie obrzeży rabat, założenie na  rabaty tkaniny.
  3. Sadzenie roślin oraz obsypanie rabat korą bądź kamykami.
  4. Prowadzenie cyklicznych plenerowych zajęć edukacyjnych.
  5. Organizację wystaw i inicjatyw edukacyjnych.
  6. Organizację quizów, gier terenowych, konkursów.

W ramach projektu m.in. wzbogacono szkolny ogród o nowe elementy, założono ogródek warzywny, stworzono nowe rabaty kwiatowe, zasadzono  rośliny wieloletnie. Zamontowano tablice edukacyjne, dosadzono nowe rośliny dekoracyjne, rozbudowano ścieżki. Przeprowadzono konkursy ekologiczne, wystawy, gry terenowe, liczne zajęcia edukacyjne, w tym warsztaty ekologiczne.

Pracując w ogrodzie nasi uczniowie m.in. poznali procesy i prawa rządzące przyrodą, uczyli się planowania i organizowania pracy, cierpliwości i odpowiedzialności za powierzone im zadania.