Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rehabilitacja 25 plus - II edycja

 

II EDYCJA PROGRAMU

"REHABILITACJA 25 PLUS"

w SOSW w RADOMSKU

2020/2021

 

            W listopadzie 2020 roku rozpoczęliśmy realizację II Edycji Programu "Rehabilitacja 25 plus" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Radomsku. Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju nasza szkoła pracuje w systemie zdalnym, dlatego program również rozpoczęliśmy od kontaktu na odległość. Mamy już pewne doświadczenie w takiej formie działań i cieszymy się, że choć zdalnie jesteśmy w stanie się zobaczyć i kontaktować.

II Edycja Programu "Rehabilitacja 25 plus" przyniosła pewne zmiany np. zwiększoną liczbę uczestników. Obecnie spotyka sie z nami 11 absolwentów szkoły przysposabiającej do pracy. W grupie moc, więc mamy nadzieję spożytkować tą energię jak najlepiej. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się osobiście i będziemy realizować zajęcia na terenie szkoły, wspólnie.

Poniżej kilka zdjęć z naszymi uczestnikami.

  • Mikołajki to czas, kiedy nawet dorosłe osoby lubią prezenty. Nasi uczestnicy także zasłużyli na drobne upominki.
  • Tradycje świąteczne najlepiej poznawać poprzez ich doświadczanie, dlatego też pieczemy pierniczki, wykonujemy kartki świąteczne, stroiki oraz organizujemy Wigilię z kolędowaniem.
  • Po feriach zimowych wróciliśmy na zajęcia stacjonarne. Korzystamy z odświeżonej sali, w której po ciężkiej pracy w kuchni możemy odpocząć i przyjemnie spędzić czas.
  • Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. My również uczymy się szacunku i oddania dla naszych bliskich. Postanowiliśmy zrobić dla naszych kochanych babć i dziadków słodkie upominki i nie tylko.
  • Karnawał, karnawał... W tym roku jest inny, ponieważ ciągle musimy przestrzegać reżimu sanitarnego, ale trochę radości możemy mieć. My wykonaliśmy maski karnawałowe i urządziliśmy sesję zdjęciową. Poniżej  jej efekty.

W dniu 26 kwietnia w ramach zajęć Programu "Rehabilitacja 25 plus" odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez przedstawicieli Fundacji "FOTO POZYTYW".

Cytrynowy świat to nowa odsłona znanego owocu oraz mniej znanej fotografii. Pozowanie w nowatorski sposób to nowe doświadczenie dla uczestników Programu. Mamy nadzieję, że nie ostatnie, bo bardzo nam się podobało.

Dzięki luzowaniu obostrzeń obowiązujących obecnie w kraju możliwe stały się wyjścia do instytucji kulturalnych w naszym mieście. Uczestnicy Programu "Rehabilitacja 25 plus" ostrożnie, ale z wielką ciekawością odbyli wyprawy do Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Biblioteki Publicznej w Radomsku z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek. To bardzo ciekawe doświadczenia wpływające na rozwój kulturalny oraz uspołecznienie naszych uczestników, a także dobra zabawa.

 

"Program Rehabilitacja 25 plus" - warsztaty fotograficzne

Po raz drugi spotkaliśmy się na warsztatach fotograficznych. Tym razem w strojach ludowych: pięknych, kolorowych, wyjątkowych. Dzięki realizacji zajęć poświęconych różnym regionom Polski poszerzamy swoją wiedzę, poznajemy tradycje, muzykę, tańce ludowe oraz możemy poczuć się jak prawdziwi przedstawiciele określonych miejsc z mapy Polski. Wykonane zdjęcia będą wyjątkową pamiątką. Oto krótka relacja z warsztatów, efekt pracy Pana Marcina Kwarty, który kierował całym przedsięwzięciem będzie jeszcze lepszy. Czekamy na zdjęcia z sesji.

Lato z „Rehabilitacją 25 Plus”. Wycieczka do Gospodarstwa Rybacko-Agroturystycznego na Folwarkach.

W dniu 24 czerwca 2021 uczestnicy Programu Rehabilitacji 25 plus rozpoczęli lato pobytem w Gospodarstwie Rybacko-Agroturystycznym na Folwarkach. Podopieczni pod okiem Pani Ani i Pani Małgosi poznawali sposoby na aktywne i interesujące spędzanie czasu wolnego poprzez ciekawe gry i zabawy z wykorzystaniem skakanek, badmintona, chusty animacyjnej. Poznali walory przyrodnicze najbliższej okolicy, zwiedzali przepiękny obiekt. Po zwiedzaniu uczestniczyli w grupowych zajęciach relaksacyjno-oddechowych ucząc się świadomości własnego ciała. Nie zabrakło również zdrowego i pysznego posiłku oraz wspólnego biesiadowania ze śpiewem. Dobry humor i wspaniała zabawa dopisywały każdemu.....

 
 

Program "Rehabilitacja 25 plus" realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Radomsku zawiera wiele działań aktywizujących uczestników, wpływających na budowanie ich samodzielności, wspieranie w różnych sytuacjach życia codziennego. Obok ćwiczenia codziennych czynności rozwijamy swoje zainteresowania i umiejętności twórcze. Poznajemy nowe techniki plastyczne, wykonujemy prace, które są coraz ładniejsze, precyzyjne i staranne.  Angażujemy się także w prace praktyczne na zewnątrz budynku. Przynoszą nam one oprócz umiejętności wiele zadowolenia. Oto kilka zdjęć z naszych zajęć.

W dniu 25 czerwca 2021r. całą grupą Programu "Rehabilitacja 25 plus" wyjechaliśmy do Stadniny Koni Gowarzów. Podczas przemiłego spotkania z właścicielami stadniny mogliśmy poprzebywać ze zwierzętami, czyli: alpagami, końmi oraz psiakami. Trudno powiedzieć, które ze zwierząt były bardziej  przyjazne. Próbowaliśmy karmienia, głaskania, oprowadzania, jazdy konnej.  Dla niektórych osób nie był to pierwszy kontakt ze zwierzętami, ale w wyjątkowej atmosferze bezpieczeństwa, spokoju, cierpliwości ze strony właścicieli, kontaktu z przyrodą, możemy śmiało powiedzieć, że ten wyjazd był wyjątkowy i wszyscy uczestnicy Programu Rehabilitacja 25 plus byli bardzo zadowoleni. DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

Mieliśmy także warsztaty fotograficzne prowadzone przez Pana Marcina w roli głównej: my i ze zwierzęta. Były także zajęcia samodzielnego robienia zdjęć, podczas których ćwiczyliśmy tajniki techniczne fotografii oraz przyglądaliśmy się pięknu przyrody. RÓ1)NIEŻ DZIĘKUJEMY!!!

Kilka fotek z wyjazdu.

Zakończyliśmy realizację II edycji Programu "Rehabilitacja 25 plus". Podczas uroczystego zakończenia gościliśmy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Radomsku, dyrekcję SOSW w Radomsku oraz rodziców naszych uczestników. Obejrzeliśmy film przedstawiający realizację Programu podczas II edycji, podziwialiśmy prace wykonane przez uczestników, wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat realizacji zajęć, kosztowaliśmy pyszny poczęstunek. Podziękowaniom i wymianie wrażeń nie było końca. Do zobaczenia (mamy taką nadzieję) w kolejnej edycji!