Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rehabilitacja 25 plus - II edycja

 

II EDYCJA PROGRAMU

"REHABILITACJA 25 PLUS"

w SOSW w RADOMSKU

2020/2021

 

            W listopadzie 2020 roku rozpoczęliśmy realizację II Edycji Programu "Rehabilitacja 25 plus" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Radomsku. Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju nasza szkoła pracuje w systemie zdalnym, dlatego program również rozpoczęliśmy od kontaktu na odległość. Mamy już pewne doświadczenie w takiej formie działań i cieszymy się, że choć zdalnie jesteśmy w stanie się zobaczyć i kontaktować.

II Edycja Programu "Rehabilitacja 25 plus" przyniosła pewne zmiany np. zwiększoną liczbę uczestników. Obecnie spotyka sie z nami 11 absolwentów szkoły przysposabiającej do pracy. W grupie moc, więc mamy nadzieję spożytkować tą energię jak najlepiej. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się osobiście i będziemy realizować zajęcia na terenie szkoły, wspólnie.

Poniżej kilka zdjęć z naszymi uczestnikami.

  • Mikołajki to czas, kiedy nawet dorosłe osoby lubią prezenty. Nasi uczestnicy także zasłużyli na drobne upominki.
  • Tradycje świąteczne najlepiej poznawać poprzez ich doświadczanie, dlatego też pieczemy pierniczki, wykonujemy kartki świąteczne, stroiki oraz organizujemy Wigilię z kolędowaniem.
  • Po feriach zimowych wróciliśmy na zajęcia stacjonarne. Korzystamy z odświeżonej sali, w której po ciężkiej pracy w kuchni możemy odpocząć i przyjemnie spędzić czas.
  • Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. My również uczymy się szacunku i oddania dla naszych bliskich. Postanowiliśmy zrobić dla naszych kochanych babć i dziadków słodkie upominki i nie tylko.
  • Karnawał, karnawał... W tym roku jest inny, ponieważ ciągle musimy przestrzegać reżimu sanitarnego, ale trochę radości możemy mieć. My wykonaliśmy maski karnawałowe i urządziliśmy sesję zdjęciową. Poniżej  jej efekty.

W dniu 26 kwietnia w ramach zajęć Programu "Rehabilitacja 25 plus" odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez przedstawicieli Fundacji "FOTO POZYTYW".

Cytrynowy świat to nowa odsłona znanego owocu oraz mniej znanej fotografii. Pozowanie w nowatorski sposób to nowe doświadczenie dla uczestników Programu. Mamy nadzieję, że nie ostatnie, bo bardzo nam się podobało.

Dzięki luzowaniu obostrzeń obowiązujących obecnie w kraju możliwe stały się wyjścia do instytucji kulturalnych w naszym mieście. Uczestnicy Programu "Rehabilitacja 25 plus" ostrożnie, ale z wielką ciekawością odbyli wyprawy do Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Biblioteki Publicznej w Radomsku z okazji XVIII Tygodnia Bibliotek. To bardzo ciekawe doświadczenia wpływające na rozwój kulturalny oraz uspołecznienie naszych uczestników, a także dobra zabawa.

 

"Program Rehabilitacja 25 plus" - warsztaty fotograficzne

Po raz drugi spotkaliśmy się na warsztatach fotograficznych. Tym razem w strojach ludowych: pięknych, kolorowych, wyjątkowych. Dzięki realizacji zajęć poświęconych różnym regionom Polski poszerzamy swoją wiedzę, poznajemy tradycje, muzykę, tańce ludowe oraz możemy poczuć się jak prawdziwi przedstawiciele określonych miejsc z mapy Polski. Wykonane zdjęcia będą wyjątkową pamiątką. Oto krótka relacja z warsztatów, efekt pracy Pana Marcina Kwarty, który kierował całym przedsięwzięciem będzie jeszcze lepszy. Czekamy na zdjęcia z sesji.

Lato z „Rehabilitacją 25 Plus”. Wycieczka do Gospodarstwa Rybacko-Agroturystycznego na Folwarkach.

W dniu 24 czerwca 2021 uczestnicy Programu Rehabilitacji 25 plus rozpoczęli lato pobytem w Gospodarstwie Rybacko-Agroturystycznym na Folwarkach. Podopieczni pod okiem Pani Ani i Pani Małgosi poznawali sposoby na aktywne i interesujące spędzanie czasu wolnego poprzez ciekawe gry i zabawy z wykorzystaniem skakanek, badmintona, chusty animacyjnej. Poznali walory przyrodnicze najbliższej okolicy, zwiedzali przepiękny obiekt. Po zwiedzaniu uczestniczyli w grupowych zajęciach relaksacyjno-oddechowych ucząc się świadomości własnego ciała. Nie zabrakło również zdrowego i pysznego posiłku oraz wspólnego biesiadowania ze śpiewem. Dobry humor i wspaniała zabawa dopisywały każdemu.....

 
 

Program "Rehabilitacja 25 plus" realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Radomsku zawiera wiele działań aktywizujących uczestników, wpływających na budowanie ich samodzielności, wspieranie w różnych sytuacjach życia codziennego. Obok ćwiczenia codziennych czynności rozwijamy swoje zainteresowania i umiejętności twórcze. Poznajemy nowe techniki plastyczne, wykonujemy prace, które są coraz ładniejsze, precyzyjne i staranne.  Angażujemy się także w prace praktyczne na zewnątrz budynku. Przynoszą nam one oprócz umiejętności wiele zadowolenia. Oto kilka zdjęć z naszych zajęć.

W dniu 25 czerwca 2021r. całą grupą Programu "Rehabilitacja 25 plus" wyjechaliśmy do Stadniny Koni Gowarzów. Podczas przemiłego spotkania z właścicielami stadniny mogliśmy poprzebywać ze zwierzętami, czyli: alpagami, końmi oraz psiakami. Trudno powiedzieć, które ze zwierząt były bardziej  przyjazne. Próbowaliśmy karmienia, głaskania, oprowadzania, jazdy konnej.  Dla niektórych osób nie był to pierwszy kontakt ze zwierzętami, ale w wyjątkowej atmosferze bezpieczeństwa, spokoju, cierpliwości ze strony właścicieli, kontaktu z przyrodą, możemy śmiało powiedzieć, że ten wyjazd był wyjątkowy i wszyscy uczestnicy Programu Rehabilitacja 25 plus byli bardzo zadowoleni. DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

Mieliśmy także warsztaty fotograficzne prowadzone przez Pana Marcina w roli głównej: my i ze zwierzęta. Były także zajęcia samodzielnego robienia zdjęć, podczas których ćwiczyliśmy tajniki techniczne fotografii oraz przyglądaliśmy się pięknu przyrody. RÓ1)NIEŻ DZIĘKUJEMY!!!

Kilka fotek z wyjazdu.

Zakończyliśmy realizację II edycji Programu "Rehabilitacja 25 plus". Podczas uroczystego zakończenia gościliśmy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Radomsku, dyrekcję SOSW w Radomsku oraz rodziców naszych uczestników. Obejrzeliśmy film przedstawiający realizację Programu podczas II edycji, podziwialiśmy prace wykonane przez uczestników, wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat realizacji zajęć, kosztowaliśmy pyszny poczęstunek. Podziękowaniom i wymianie wrażeń nie było końca. Do zobaczenia (mamy taką nadzieję) w kolejnej edycji!