Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

#DobreWakacje – akcja MEN

Akcja MEN na wakacje

Tegoroczne wakacje różnią się od tych, które znamy z poprzednich lat. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wszyscy uczniowie mogli wyjechać na upragniony wypoczynek. Niektórzy z nich spędzają wakacje w miejscu zamieszkania, wśród swoich najbliższych. Wiele rodzin musiało także zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe. Dlatego też chcielibyśmy wesprzeć uczniów i rodziców, przekazując im informacje o ciekawych i wartościowych inicjatywach, takich jak:

  • warsztaty, zajęcia i inne działania realizowane on-line,
  • wydarzenia sportowe,
  • przedsięwzięcia kulturalne.

Będziemy również polecać strony i serwisy internetowe, które mogą być inspiracją do zorganizowania ciekawej wycieczki czy aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. W naszej akcji nie zabraknie także informacji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku oraz z działaniami służb ratunkowych w tym zakresie.

#DobreWakacje – gdzie szukać informacji?

Informacje o działaniach i inicjatywach skierowanych do dzieci i młodzieży oraz rodziców będziemy zamieszczać na naszych kanałach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej z oznaczeniem #DobreWakacje.

Chcielibyśmy każdego dnia przekazywać konkretną rekomendację dotyczącą serwisu internetowego, wydarzenia, zajęć on-line czy przedsięwzięcia kulturalnego.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony oraz śledzenia profili w mediach społecznościowych.

Na wycieczkę po lasach Górnego Śląska

Miłośników parków, lasów i ścieżek rowerowych zachęcamy do zapoznania się z publikacją „NIEMAPA. Lasy Górnego Śląska”. To bogato ilustrowana propozycja dla tych, którzy chcą wspólnie z dziećmi odkrywać otaczający ich świat – ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę.

W publikacji znajdziemy propozycje leśnych wypraw urozmaiconych przejażdżką kolejką wąskotorową lub szlakiem rowerowym. Do tego zwiedzanie kompleksów parkowo-pałacowych, np. w Świerklańcu i Pszczynie, a także postindustrialnych obiektów, takich jak Sztolnia Czarnego Pstrąga czy Kopalnia Srebra.

„NIEMAPĘ. Lasy Górnego Śląska” można pobrać ze strony https://niemapa.pl/lasy-gornego-slaska/  lub otrzymać bezpłatnie w  nadleśnictwach: Katowice, Brynek, Kobiór, Rybnik, Świerklaniec, Koszęcin i Rudy Raciborskie. Przewodnik powstał we współpracy z Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach.

 

Źródło. https://www.gov.pl/web/edukacja/dobrewakcje-akcja-men

Publikacja z dnia: 21.07.2020

„Wakacje w muzeum” – letnia akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

28.07.2020

Spędzacie wakacje w kraju i szukacie letnich inspiracji? Interesuje was wypoczynek, który łączy edukację i rozrywkę? Jeśli tak, to gorąco zachęcamy do śledzenia akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wakacje w muzeum”. To wyjątkowa mapa zabytkowych miejsc, wystaw i innych atrakcji, które warto zobaczyć w ramach rodzinnego poznawania Polski.

 

Wakacyjna akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Wakacje w muzeum” to propozycja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, które w czasie letniego wypoczynku chcą łączyć edukację z rozrywką. W ramach akcji powstała mapa zabytkowych miejsc, wystaw i innych atrakcji ze wszystkich regionów Polski. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce w ten sposób inspirować odpoczywających i wspierać ich w planowaniu letnich wypraw po kraju.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/wakacje-w-muzeum.

Muzealna mapa Polski

Muzealne propozycje zostały podzielone na 5 regionów:

  • Wschód – województwa: lubelskie, podkarpackie i podlaskie,
  • Zachód – województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie i wielkopolskie,
  • Północ – województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie,
  • Południe – województwa: śląskie, małopolskie i opolskie,
  • Centrum – województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie,

Wschód to m.in. Muzeum-Zamek w Łańcucie otoczony starym parkiem angielskim, w którym najmłodsi mogą skorzystać z przejażdżki powozikiem zwanym Ziegewagen. To również Białystok i galeria Malarstwa Polskiego z kolekcją ponad 120 wybitnych dzieł sztuki.

Na wybierających się na Zachód Polski czekają „Bajkowe poranki” przygotowane przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Z kolei wielbiciele muzyki powinni podczas swoich wakacyjnych podróży odwiedzić Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, które zaprasza w podróż przez wieki, miejsca i zjawiska kultury.

Rodziny odpoczywające na Północy zachęcamy do wizyty w Kątach Rybackich, gdzie poznamy historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Przypominamy także o jednym z najwspanialszych zamków średniowiecznej Europy, obiekcie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, czyli Muzeum Zamkowym w Malborku, a także o gdańskich Spichlerzach na Ołowiance.

Południe kraju to nie tylko liczne zabytki, parki narodowe czy słynna Kopalnia Soli „Wieliczka”. To także możliwość poznania kultury Kraju Kwitnącej Wiśni w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie. 

Centrum oferuje m.in. spacery wodnym szlakiem w Łazienkach Królewskie w Warszawie, zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz koncerty plenerowe przygotowywane w ramach „Letniej Strefy Muzyki

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/wakacje-w-muzeum

Publikacja z dnia: 28.07.2020