Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Świadomości Autyzmu

                            

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2023

 

Dzień ten został ustanowiony w 2008 roku przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych, a jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa dotyczącej autyzmu. Symbolem tego święta i symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem jest kolor niebieski. W wie;lu krajach w tym dniu na niebiesko zostają podświetlone siedziby władz, urzędy, charakterystyczne i historyczne budynki, np. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a w Katowicach hala widowiskowa „Spodek”.

W tym roku, w obchody tego święta włączyły się także dzieci z kl. 1l/2l/3l aut i z kl. 3a/4a z (wychowawcy klas: Pani Monika Leśniczuk i Pani Małgorzata Ira).

Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia przez cały tydzień. Oglądały film przybliżający im tematykę autyzmu. Z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w prowadzonych przez Panią Monikę Leśniczuk zajęciach, podczas których mogły poznać czym jest autyzm i zrozumieć, że nie jest on ani lepszym, ani gorszym spojrzeniem na świat, po prostu innym.

Dzieci przygotowały niebieskie serca, ale również związany z tą tematyką plakat. Podsumowaniem świętowania była wspólna zabawa z niebieskimi balonikami oraz wyeksponowanie na szkolnym korytarzu plakatów oraz informacji, wskazówek przybliżających świat osób z autyzmem również pozostałym uczniom.

W uwiecznieniu tych wydarzeń szczególnie pomógł Pan Paweł Załóg, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji filmu.

W filmie została wykorzystana piosenka „Beautiful Day”, którą wykonuje Jonathan Roy. Tytuł tej piosenki w tłumaczeniu to „Piękny dzień”. Takim właśnie jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

 

Link do filmu:

https://fb.watch/jF4zr8ZtpW/