Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

epodręczniki.pl

Komunikacja

Wśród dostępnych funkcjonalności tego narzędzia warto wymienić:

  • Komunikację za pomocą kanałów publicznych – służy ona do otwartych rozmów dla całego zespołu/klasy. Każda osoba w zespole może dołączyć do takiego kanału. Ten sposób komunikacji pomaga zbudować dodatkową bazę wiedzy, pozwala na wymianę poglądów oraz wspólną pracę nad zadaniami.
  • Komunikację za pomocą grup prywatnych – to zamknięte kanały, widoczne tylko dla swoich członków. Mogą być one używane do rozmów prywatnych na tematy poufne lub ograniczone do niewielkiej grupy członków zespołu/klasy. Do grupy prywatnej można dołączyć się tylko przez zaproszenie.
  • Komunikację bezpośrednią – to prywatna rozmowa jeden na jeden, między członkami zespołu/klasy. Dzięki niej można wysyłać wiadomości do dowolnego użytkownika z własnego zespołu/klasy. Narzędzie to pozwala na tworzenie prywatnych oraz publicznych pokoi rozmów. Umożliwia także rozmowy jeden na jeden z innym użytkownikiem.

Komunikator pozwala na przesyłanie załączników do wiadomości, takich jak pliki audio, filmy, linki i wiele innych. Można również dodawać emotikony, reakcje, wspominać o użytkownikach, analogicznie jak ma to miejsce na innych dostępnych publicznie komunikatorach.

Instrukcja komunikatora

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi nowego narzędzia. Można ją znaleźć na stronie epodreczniki.pl

Duże możliwości platformy edpodreczniki.pl

Przypomnijmy, że Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl oferuje aktualnie ponad sześć tysięcy materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla wszystkich etapów kształcenia, zarówno ogólnego jak i zawodowego.

Cieszymy się z dużego zainteresowania uczniów i nauczycieli, którzy chętnie korzystają z materiałów rekomendowanych przez MEN podczas kształcenia na odległość. Dziennie z zasobów na platformie epodreczniki.pl korzysta około pół miliona użytkowników.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

ŹRÓDŁO: https://www.gov.pl/web/edukacja/epodrecznikipl--nowe-funkcjonalnosci-platformy

 
KONIECZNIE ZOBACZ

Kształcenie na odległość

Programy nauczania i scenariusze zajęć do kształcenia ogólnego

Epodręczniki PO KL

Katalog Zasobów Dodatkowych

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Gra edukacyjna „Godność, wolność i niepodległość”


Wsparcie użytkownika

Filmy instruktażowe i instrukcje

Poradnik dla użytkownika

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami