Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

JA I MOJA RODZINA - INFORMACJA O KONKURSIE

JA I MOJA RODZINA

 

„Wielu ludzi zdaje się zapominać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Koncentrują się na karierze, zdobywaniu bogactwa i sławy – bliskich pozostawiając samym sobie. Miłość ograniczają do kilku słów skreślonych pospiesznie na urodzinowej karcie z życzeniami. A przecież żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc. „(Dalajlama)

 

        Na początku czerwca 2021 roku uczniowie klas: 5 L, 6 L i 8 L SPS wzięli udział w Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Literacko – Plastycznym „Ja i moja rodzina” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku, dzięki któremu mogli pogłebić świadomość dotyczącą wartości i roli rodziny w życiu człowieka.

      Troje uczniów klasy 8 L przygotowywało wypowiedzi pisemne na następujące tematy: „Mój najlepszy dzień spędzony z rodziną” , „Dom rodzinny i jego znaczenie w powieści Ten obcy Ireny Jurgielewiczowej” oraz „Dom rodzinny i jego znaczenie w powieści Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec”. Autor pracy pt. „Mój najlepszy dzień spędzony z rodziną”, Piotr Janas zdobył I miejsce. Natomiast autorzy kolejnych prac Emilia Brzeźniak i Mateusz Młyńczak zdobyli ex aequo III miejsce.

      Natomiast zadaniem pozostałych uczniów klasy 8, 5 i 6 L było wykonanie prac plastycznych techniką kolażu. Musieli więc wykazać się kreatywnością polegającą na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw. Ich wysiłek również został doceniony i nagrodzony. I miejscem zostały uhonorowane prace plastyczne Michała Jaremka (kl.8L SPS) i Mikołaja Walczaka (kl. 6 L SPS), II miejsce zajął Szymon Podsadniak (kl.5L SPS) , a trzecie Piotr Woźniak (kl.8L SPS).

       Udział w konkursie pozwoilił rozwinąć uczniom swoją wyobraźnię, zainteresowania, motywację do działania i aktywności twórczej. Dzieki niemu mogli wyrazić swoje przeżycia i emocje za pomocą dostępnych dla nich środków wyrazu, także artystycznych. Odniesione sukcesy pozwaliły przeżyć satysfakcję z własnych dokonań, wzmocnić wiarę w siebie i poprawić samoocenę. Były też przyjemnością, relaksem, zabawą. Dla niektórych uczniów wyrażanie słowami przeżyć i doznań jest bardzo trudne, ale dzięki pracom plastycznym mieli możliwość wypowiedzenia się w innej formie, która również jest niezwykle ważna i potrzebna. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że mogli odniesionymi sukcesami podzielić się z najbliższymi im osobami, które je kochają i wspierają.