Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konferencja naukowa "Wartość terapeutyczna programu "Leczymy Lasem" w rozwoju kompetencji ..."

15 czerwca 2022 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się konferencja naukowa "Wartość terapeutyczna programu "Leczymy Lasem" w rozwoju kompetencji społecznych i niwelowaniu zachowań niepożądanych u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu", podczas której poruszone zostały cele, działania i efekty programu skierowanego do dzieci z powiatu radomszczańskiego, a w ostatnich latach również bełchatowskiego i piotrkowskiego.

Kwestie te w swoich wystąpieniach poruszyli specjaliści z Nadleśnictwa Bełchatów, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku oraz rodzice uczestników programu. Wskazywali na znaczące efekty jakie niesie terapia na leśnych ścieżkach, rozwój funkcji w sferach: poznawczej, emocjonalno–motywacyjnej i ruchowej. Przede wszystkim jednak pozytywnie wpływa na rozwój społeczny, nawiązywanie nowych, pozytywnych relacji, otwieranie się na drugiego człowieka, rozwój samodzielności. Nie zapomniano również o terapeutycznej funkcji wyjazdów jaką było wzajemne wsparcie rodziców, ich integracja i możliwość spędzenia czasu w atmosferze szacunku i zrozumienia.

Oprócz garści wiedzy uczestnicy konferencji mogli oglądać piękne występy beneficjentów programu - uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku. W pełnym ekspresji tańcu dzieci wyraziły swoją radość i emocje, które czerpały podczas wyjazdów terapeutycznych. Przez chwilę słuchacze mieli również okazję zanurzyć się w leśnej scenerii, zażyć leśnej kąpieli i nauczyć się korzystać z tego, co daje nam przyroda w swojej prostocie i potędze. Uczestniczyli również w przykładowych zajęciach terapeutycznych - warsztatach ekologicznych z chrobotkiem w tle. W konferencji brali udział m.in.: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pani Aneta Niedźwiecka, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego - Pani Małgorzata Lewandowska, Naczelnik Wydziału Edukacji - Pan Andrzej Kucharski, Pani Zyta Klekowska - przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Radomsku, Pan Wiesław Kamiński - Prezes Zarządu Fundacji „Przyjazna Planeta” oraz przedstawiciele instytucji uczestniczących w projekcie.

Konferencja odbyła się dzięki wsparciu: Marszałka Województwa Łódzkiego, Powiatu Radomszczańskiego, Fundacji "Przyjazna Planeta", Lasów Państwowych, Firmy SKB.