Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie VI edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować

W naszej szkole realizowana jest Innowacja Pedagogiczna „Kodowanie na dywanie”.  W jej ramach uczestniczyliśmy w VI edycji programu „Uczymy dzieci programować”, realizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

VI edycja właśnie się zakończyła. Wzięło w niej udział blisko 10 tys. nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Wśród nich byli również nauczyciele naszej szkoły.

Nagrodą w niej było opanowanie nowych, ciekawych umiejętności zarówno przez uczniów jak  i nauczycieli, satysfakcja z odniesionych sukcesów a także poczucie współodpowiedzialności i współuczestnictwa we wspólnych działaniach szkół z całej Polski. Każdy nauczyciel oraz uczeń otrzymał też pamiątkowe dyplomy.

Nasi uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzielnie uczestniczyli w dwóch ważnych wydarzeniach, związanych z kodowaniem. Były to:

  • Ogólnopolskie wyzwanie Cała Polska Programuje
  • Europejskie wydarzenie Code Week 2020

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej w SOSW w Radomsku  przyczynili się do zwycięstwa Polski w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK 2021. W naszym kraju odbyło się ponad 20 tys. wydarzeń, z czego ponad 11 tysięcy to wydarzenia zrealizowane w ramach programu Uczymy Dzieci Programować, a  trzy z tych wydarzeń miało miejsce  w naszej szkole. Wynik ten zapewnił Polsce I miejsce w Europie.

 

Koordynatorzy innowacji:

Małgorzata Ira

Małgorzata Piwowarczyk 

Zadania projektowe realizowane były również przez Panią Magdalenę Gebauer oraz Katarzynę Ciach.