Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

XXVI Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego w Wieluniu

W środę 23 listopada br. odbył się Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Starostwo Powiatowe w Wieluniu, pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to już 26. edycja konkursu. Jego uczestnikami byli, jak co roku, uczniowie szkół i ośrodków specjalnych z terenu województwa łódzkiego. Ich zadaniem było przygotowanie tekstu literackiego o charakterze patriotycznym do odczytania lub prezentacji z pamięci.

Naszą placówkę reprezentowało dwoje uczniów – Sandra Walkiewicz z klasy 7 l, która zaprezentowała wiersz Marii Konopnickiej „Ojczyzna moja” i zdobyła wyróżnienie oraz Kacper Ziółkowski z klasy 8 l, który przedstawił utwór Zbigniewa Jerzyny „To jest Polska”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatom wręczono nagrody.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz sztuce narodowej, wspomaganie nauczania języka polskiego w zakresie umiejętności czytania, rozumienia oraz wykorzystania i refleksyjnego przetwarzania tekstów kultury.

Dzięki takim konkursom nasi uczniowie wzbogacają rozwój osobowy, jak również uczą się aktywnie uczestniczyć w życiu społeczeństwa.