Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

EUROPEJSKIE ODZNAKI JAKOŚCI 2021

 

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning tym projektom, które zostały zgłoszone do Europejskiej Odznaki Jakości przez co najmniej jedno Krajowe Biuro eTwinning, a ponadto przynajmniej dwóch partnerów otrzymało Krajową Odznakę Jakości. To kolejny wyznacznik sukcesu i poświadczenie, że projekt osiągnął pewien standard na poziomie europejskim. Europejskie odznaki przyznawane są tylko raz w roku i ogłaszane są na portalu etwinning.net. 

Pierwszym krokiem jest jednak uzyskanie Krajowej Odznaki Jakości (KOJ), ponieważ EOJ mogą otrzymać jedynie te projekty, w których przyznano co najmniej dwie Krajowe Odznaki Jakości w dwóch różnych krajach.

Odznaka Jakości przyznawana jest najciekawszym projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów.

 

Nasza Placówka została nagrodzona Europejskimi Odznakami Jakości za pracę uczniów w międzynarodowych projektach eTwinning:

  • Święta Dziwne i Nietypowe
  • Natura to moja Kultura/Nature is my Culture
  • GAME BOX
  • PUPPET FEST
  • Żyjemy w sposób zrównoważony

 

To osiągnięcie oznacza, że zarówno praca nauczycieli, praca uczniów i szkoły zostały ocenione jako reprezentujące najwyższy europejski poziom.  Realizowane projekty zostały ocenione pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

 

Innowacja pedagogiczna i kreatywność

Integracja z programem nauczania

Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi

Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi

Wykorzystanie technologii

Rezultaty, wpływ i dokumentacja

 

W tych projektach, oprócz szkół partnerskich z Albanii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Litwy, Macedonii Północnej, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Włoch brali też udział nasi uczniowie pod opieką nauczycieli Beaty Michałek oraz Małgorzaty Iry jako założyciela dwóch nagrodzonych projektów - Święta Dziwne i Nietypowe” oraz „Natura to moja Kultura/Nature is my Culture”.

Sukces, jakim jest uzyskanie tytułu prestiżowej Europejskiej Odznaki Jakości dla naszej szkoły, zawdzięczamy przede wszystkim naszym nauczycielom oraz uczniom  i ich rodzicom, ich zaangażowaniu, poświęceniu, spotkaniom on-line ze szkołami partnerskimi, i co najważniejsze w takich projektach – chęci współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu. To dla naszej szkoły pierwsze takie nagrody i wyróżnienia, ale na pewno nie ostatnia przygoda z eTwinning.

 

Szkolny koordynator projektów  eTwinning – Małgorzata Ira